Becuri LED Clasice - E 27 luminozitate medie

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 13.03.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaOSRAMPHILIPSPHILIPSPHILIPSOSRAMPHILIPSMODEL INEFICIENT
ModelLED Retrofit Classic A40 E27 FILLED Classic 40W A60 E27 WW CL ND /4LED Bec 4,3W (40W) E27MASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60 CL9W, E27MASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60Eco Halogen Clasic 42W
Tip becLEDLEDLEDLEDLEDLEDHalogen
Cod40528999363938718696573815871869651753687182917624470040528999176998718291671961
Costuri (Lei in 15 ani)353537528652365
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA++A++A++A+A+A+C
Flux luminos (lm)470470470470650470630
Putere (W)444,369742
Eficacitate luminoasa (lm/W)11811810978726715
Putere echivalenta (W)40404040504055
Durata medie de viata (ore)15.00015.00015.00025.00015.00025.0002.000
Cicluri comutare pornit/oprit100.00020.00020.00050.000100.00050.000120.000
Putere reglabilaNuNuNuDaNuDaDa
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)105104104110120109,696
Diametru bulb (mm)606060586261,555
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.