Becuri LED Clasice - E 27 mai putin luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 22.05.2018 | XLS Download | Tipareste
MarcaOSRAMOSRAMOSRAMPHILIPSMODEL INEFICIENTOSRAMPHILIPS
ModelLED Retrofit Classic ST64 25CL 2.5W/827 E27LED Retrofit Classic P25 2W/827 E27 FILLED Retrofit Classic ST64 25CL 2W/827 E274W WW ND/4 - E27Halogen ClasicLED Vintage 1906 A60 12 1.4W/825 E27LED Classic 25W P45 E27
Tip becLEDLEDLEDLEDHalogenLEDLED
Cod405289996208840528999418164052899962088871829119564140580751191478718696573938
Costuri (Lei in 15 ani)261818231641818
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA++A++A++A++DA++A++
Flux luminos (lm)250250250250225120250
Putere (W)2,5222,7191,42
Eficacitate luminoasa (lm/W)100125125921286125
Putere echivalenta (W)25252525231225
Durata medie de viata (ore)15.00015.00015.00015.0002.00015.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit100.000100.000100.00050.00025.000100.00020.000
Putere reglabilaNuNuNuNuDaNuNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)14084143919610578
Diametru bulb (mm)64456448556045
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.