Becuri LED Clasice - E 27 mai putin luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 22.05.2018 | XLS Download | Tipareste
MarcaOSRAMOSRAMOSRAMPHILIPSPHILIPSOSRAMMODEL INEFICIENT
ModelLED Retrofit Classic P25 2W/827 E27 FILLED Retrofit Classic ST64 25CL 2W/827 E27LED Vintage 1906 A60 12 1.4W/825 E27LED Classic 25W P45 E274W WW ND/4 - E27LED Retrofit Classic ST64 25CL 2.5W/827 E27Halogen Clasic
Tip becLEDLEDLEDLEDLEDLEDHalogen
Cod405289994181640528999620884058075119147871869657393887182911956414052899962088
Costuri (Lei in 15 ani)181818182326164
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA++A++A++A++A++A++D
Flux luminos (lm)250250120250250250225
Putere (W)221,422,72,519
Eficacitate luminoasa (lm/W)125125861259210012
Putere echivalenta (W)25251225252523
Durata medie de viata (ore)15.00015.00015.00015.00015.00015.0002.000
Cicluri comutare pornit/oprit100.000100.000100.00020.00050.000100.00025.000
Putere reglabilaNuNuNuNuNuNuDa
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)84143105789114096
Diametru bulb (mm)45646045486455
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.