Becuri LED Clasice - E 27 mai putin luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 22.05.2018 | XLS Download | Tipareste
MarcaPHILIPSOSRAMPHILIPSMODEL INEFICIENTOSRAMOSRAMOSRAM
ModelLED Classic 25W P45 E27LED Retrofit Classic P25 2W/827 E27 FIL4W WW ND/4 - E27Halogen ClasicLED Vintage 1906 A60 12 1.4W/825 E27LED Retrofit Classic ST64 25CL 2.5W/827 E27LED Retrofit Classic ST64 25CL 2W/827 E27
Tip becLEDLEDLEDHalogenLEDLEDLED
Cod871869657393840528999418168718291195641405807511914740528999620884052899962088
Costuri (Lei in 15 ani)181823164182618
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA++A++A++DA++A++A++
Flux luminos (lm)250250250225120250250
Putere (W)222,7191,42,52
Eficacitate luminoasa (lm/W)125125921286100125
Putere echivalenta (W)25252523122525
Durata medie de viata (ore)15.00015.00015.0002.00015.00015.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit20.000100.00050.00025.000100.000100.000100.000
Putere reglabilaNuNuNuDaNuNuNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)78849196105140143
Diametru bulb (mm)45454855606464
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.