Becuri LED Clasice - E 27 mai putin luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 22.05.2018 | XLS Download | Tipareste
MarcaOSRAMMODEL INEFICIENTOSRAMOSRAMOSRAMPHILIPSPHILIPS
ModelLED Vintage 1906 A60 12 1.4W/825 E27Halogen ClasicLED Retrofit Classic ST64 25CL 2.5W/827 E27LED Retrofit Classic P25 2W/827 E27 FILLED Retrofit Classic ST64 25CL 2W/827 E274W WW ND/4 - E27LED Classic 25W P45 E27
Tip becLEDHalogenLEDLEDLEDLEDLED
Cod405807511914740528999620884052899941816405289996208887182911956418718696573938
Costuri (Lei in 15 ani)181642618182318
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA++DA++A++A++A++A++
Flux luminos (lm)120225250250250250250
Putere (W)1,4192,5222,72
Eficacitate luminoasa (lm/W)861210012512592125
Putere echivalenta (W)12232525252525
Durata medie de viata (ore)15.0002.00015.00015.00015.00015.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit100.00025.000100.000100.000100.00050.00020.000
Putere reglabilaNuDaNuNuNuNuNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)10596140841439178
Diametru bulb (mm)60556445644845
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.