Becuri LED Clasice - E 27 mai putin luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 22.05.2018 | XLS Download | Tipareste
MarcaOSRAMOSRAMPHILIPSOSRAMPHILIPSOSRAMMODEL INEFICIENT
ModelLED Retrofit Classic P25 2W/827 E27 FILLED Retrofit Classic ST64 25CL 2W/827 E27LED Classic 25W P45 E27LED Retrofit Classic ST64 25CL 2.5W/827 E274W WW ND/4 - E27LED Vintage 1906 A60 12 1.4W/825 E27Halogen Clasic
Tip becLEDLEDLEDLEDLEDLEDHalogen
Cod405289994181640528999620888718696573938405289996208887182911956414058075119147
Costuri (Lei in 15 ani)181818262318164
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA++A++A++A++A++A++D
Flux luminos (lm)250250250250250120225
Putere (W)2222,52,71,419
Eficacitate luminoasa (lm/W)125125125100928612
Putere echivalenta (W)25252525251223
Durata medie de viata (ore)15.00015.00015.00015.00015.00015.0002.000
Cicluri comutare pornit/oprit100.000100.00020.000100.00050.000100.00025.000
Putere reglabilaNuNuNuNuNuNuDa
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)84143781409110596
Diametru bulb (mm)45644564486055
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.